Fiziksel Özelliklere Göre Jean Seçimi ve Kullanımı

5 yıl önce
2.548 kez görüntülendi

Fiziksel Özelliklere Göre Jean Seçimi ve Kullanımı

Fiziksel Özelliklere Göre Jean Seçimi ve Kullanımı

Jean’ler günümüzde her yerde neredeyse her kombinde moda olarakta sıkça kullanılan parçalardır. Jeanlerin her türlü spor ya da klasik her kombine uyum sağlaması ve oldukça rahat giysiler olmaları nedeniyle kullanımları da gün geçtikçe artmış artmaya da devam etmektedir. Ancak istenilen şık görüntüye ulaşmak için fiziksel özelliklere göre jean seçimi ve kullanımı konusuna dikkat etmek gerekmektedir. Bu anlamda bu yazı sizlere yardımcı olması için hazırlanmıştır.

1. Boru Paça Jeanleri Tercih Edebilecekler

Boru paça jeanler kısa boylular tarafından tercih edilmemelidir. Uzun boylular içinse ideal parçalar arasında yer alır. Boru paça jeanler kısa boyluların boyunu uzun göstermek için altına sadece topuklu ayakkabıyla tercih edebilcekleri pantolonlardandır. Klasik topuklu ayakkabılarla kombin yapılabileceği gibi topuklu botlar da jean kombinlerinde rahatlıkla tercih edilebilir.

boru-paca-jeanleri-tercih-edebilecekler

2. Düşük Bel Jeanleri Tercih Edebilecekler

Düşük bel jeanler kalçası büyük olan bayanların tercih etmesi gereken modellerdendir. Kalçanın daha da küçük gösterilebilmesi için koyu renkli düşük bel jeanleri tercih etmek oldukça yerinde olacaktır. Ayrıca, eskitilmiş jeanler kalçaları büyük, bayanları da daha kilolu göstereceğinden bu duruma ekstra dikkat etmek gerekir.

3. Boyfriend Jeanleri Tercih Edebilecekler

Maskülen modasının en önemli temsilcilerinden olan boyfriend jeanler özellikle kilolu kişilerin en büyük temsilcilerindendir. Bu tarz jeanler paçası kıvrık şekilde kullanılabileceği gibi blazer ceketlerle hoş kombinler oluşturur.

Boyfriend-Jeanleri-tercih-edebilecekler

4. İspanyol Paça Jeanleri Tercih Edebilecekler

Bu tarz jeanler özellikle kum saati vücut tipi bayanlar için ideal pantolonlardandır. Kilolu bayanların koyu renkli pantolonları tercih etmeleri çok yerinde olacaktır.

ispanyol-paça-kot-kombinleri

 

Bir önceki yazımız olan İslami Evlilik ve İslami Evlilik Siteleri başlıklı makalemizde dini evlilik sitesi, evlenme siteleri ve evlilik sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık