İş Yaşamındaki Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı

5 yıl önce
4.379 kez görüntülendi

İş Yaşamındaki Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı

İş Yaşamındaki Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı

İş yaşamında başarıyı yakalama yollarının en önemlilerinden birisi de giyim tarzıdır. Öyle ki, yapılan son araştırmalarda giyim tarzının iş yaşamındaki terfileri ve de işe alınma sürecini doğrudan yüksek bir oranda etkilediği ortaya koyulmuştur. Hal böyle olunca da, bayanların aklına ister istemez iş yaşamındaki kıyafet seçimi nasıl olmalı sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabı kişilik özellikleri, fiziksel yapı, çalışılan iş ve meslek, iş yerindeki statü ve daha birçok faktöre göre değişse de iş için kıyafet seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında genel bir çerçeve çizilmesi mümkündür.

Feminenliğe Vurgu, Seksapaliteye Hayır

ofis-kombin

Eskiden iş yaşamındaki giyim tarzından bahsedildiğinde bayanların daha sert ve maskülen giyim tarzına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Erkek vari giyim tarzı günümüzde kendini iş yaşamında daha feminen parçalar kullanmaya bırakmıştır. Feminenliğe vurgu yapmak iş kadınını daha güçlü ve kendine güvenli yaptığı gibi diğer kişilerden saygı görmesini de sağlamaktadır. Bu nedenle iş kıyafeti seçerken tercihinizi mutlaka feminenliğe vurgu yapan parçalardan yana kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak feminenliğe vurgu yaparken işin dozunu kaçırıp durumu seksi bir görünüme döndürmeyin. Bu sizin saygınlığınızı yitirmenize neden olabileceği gibi işiyle değil de kadınlığıyla bir yerlere gelmiş bir bayan durumuna da düşürebilir. Tabi ki feminen olacağım diye takımlardan vazgeçmek doğru değildir. Moda olan iyi dikilmiş feminen ceketler, takımlar, tayyörler ve etek-bluz kombinlerini işe giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İş Makyajı Sırları

ofis-makyaji

İş yaşamınızda kullanacağınız makyajın hem etkileyici yani sizi silik göstermeyecek kadar iddialı, abartıya kaçmayacak kadar da sade olması gerekmektedir. Bunun için en iyi makyaj stili ise gözlerin vurgulandığı dudaklarda ise pastel tonların kullanıldığı stildir. Buradaki amaç bayanların en etkili yeri ve anlaşılması için en önemli organı olan gözlerin ön plana çıkarılması ve sadeliği yakalamak için de dudaklarda pastel ton kullanılıp hem de bardak kenarında kalan lekelerin oluşturulmamasıdır.

Bir önceki yazımız olan Elidor Miss Turkey 2014 1.si Kim Kazandı başlıklı makalemizde 2014 miss turket 1cisi kim oldu, elidor miss turkey final gecesi ve elidor miss turkey kim kazandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık