Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

4 yıl önce
2.684 kez görüntülendi

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlar dönem dönem moda olsa ve her zaman ilgi çeken saç tipleri arasında yer alsa da bakımı oldukça zor olan bir saç tipidir. Kıvrılmış bir saç olduğu için sık sık dolaşan kıvırcık saçlar hem çok sık cansız kalmakta hem de düğümlenme sık olduğu için bakımı zorlaştırmaktadır. Ancak kıvırcık saçlı bayanların birkaç kurala dikkat etmesi kıvırcık saçları göz alıcı ve oldukça bakımlı hale getirmektedir. Kıvırcık saçlar için saç bakım önerileri sizleri daha sağlıklı ve güzel görünen saçlara kavuşturacak.

Kıvırcık Saçların Kesimi

Kıvırcık saçlar kolay dolaşabildiği için fazla uzatmaktan kaçınılması gerektiği gibi çok kısa kestirmek de istenmeyen kıvrılmalara yol açtığı için dikkat edilmelidir. 2014 kıvırcık saç modellerini bu konuda size yardımcı olması için galerimize ekliyoruz.

 

Kıvırcık Saçların Bakımı

Kıvırcık saçlar çabuk dolaştığı ve yıprandığı için en çok bakıma ihtiyaç duyulan saç tipidir. Dolaşma problemi ise sık yıkanan saçlarda ortaya çıkmamaktadır. Bu nedenle kıvırcık saçlı bayanların saçlarını hergün yıkamaları gerekmektedir. Diğer yandan saçların yıkanması sırasında sıcak su yerine soğuk su kullanılması daha uygundur. Tarama sırasında ise saça zarar vermemek ve saçın kolay açılmasını sağlamak için saç kremlerinden yararlanılabilir. Tercih edilen bakım ürümlerinin kozmetik yerine doğal ürünler olması daha iyi sonuç almanıza yardım edecektir. Yine tarama esnasında saçı yıpratmamak için iri ve aralıklı dişli tarak ve fırçalardan yararlanın.

Yıkama sonrası kıvırcık saça şekil vermek de oldukça zahmetli aşamaları gerektirir. Çok fazla kabarma eğiliminde olan bu tip saçların öncelikle yatıştırılması ve şekillendiricilerle istenilen şekle sokulması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kaynağı Enginarın Faydaları başlıklı makalemizde enginar, enginar tarifleri ve enginarın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık