Olaylar Karşısında Pozitif Olmak

3 yıl önce
Olaylar Karşısında Pozitif Olmak için yorumlar kapalı
767 kez görüntülendi

Olaylar Karşısında Pozitif Olmak

Olaylar Karşısında Pozitif Olmak

İnsanların hayata karşı pozitif bir bakış açısıyla bakması onlara birçok şeyi kazandıracaktır. Yarım su dolusu bardağı ele alırsak dolu olan kısma bakarsanız bir şekler daha katmanıza, boş kalan kısma bakarsanız da dolu olan yeri de boşaltmanıza yol açacaktır. Bu nedenle her zaman olaylara dolu tarafından bakmak sizlerin yaşamına fayda sağlayacaktır. İnsanlar bazen her olay karşısında pozitif yaklaşmanın doğal olmadığı görüşünü savunmaktadırlar. Aslında doğalda olması gereken halin pozitif olmak olduğunun farkında değillerdir.

olaylar-karsisinda-pozitif-olmak

Dünya çapında birçok olumsuz olay yaşanmaktadır. Kavgalar, çekişmeler, hayal kırıklığı, acılar gibi pek çok durumu yine insanları iradesi sayesinde gerçekleşmektedir. İnsanların bu gibi şeylere yoğunlaşması da tüm enerji ve pozitifliğini kaybetmesine neden olmaktadır. Bunların nedeni ise bilindiği üzere egodur. Evet, bizim hayata pozitif bakmamıza engel olan tek şeye Ego denir. İnsanlara negatif bir köprü görevi üstlenen egonun her zaman kendinden başkasını düşman gibi görmesi ve rakip konumuna dahil etmesi yüzünden her an bir mutsuzluk aşılamaktadır. Pozitif olmak ise huzurlu ve mutlu olmamızın kapılarını aralayan tek anahtardır. Eğer bu anahtarı kullanırsak hayatımızda olumlu bir yönde değişim başlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yiyerek Zayıflamak Mı İstiyorsunuz? Mutlaka Okuyun! başlıklı makalemizde aç kalmadan kilo vermek, aç kalmadan zayıflamak ve yiyerek kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

Olaylar Karşısında Pozitif Olmak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık