Parfümü Kalıcı Hale Getirmek İçin Öneriler

4 yıl önce
Parfümü Kalıcı Hale Getirmek İçin Öneriler için yorumlar kapalı
901 kez görüntülendi

Parfümü Kalıcı Hale Getirmek İçin Öneriler

Parfümü Kalıcı Hale Getirmek İçin Öneriler

İlkbahar aylarını yaşadığımız şu günlerde ilkbahar ve yaz aylarına uygun parfüm seçimimizi de yapmaya başladık. Yazın ferahlatıcı ve çiçeksi kokuların daha uygun olduğunu söyledikten sonra bu kokuların diğer baharatlı kokulara göre daha az kalıcı olduğunu belirtmek istiyorum. Parfümde kalıcılığı arttırmak adına daha kaliteli parfümleri tercih etmek bir çözüm olsa da kalıcı bir çözüm önerisi sunmamaktadır. Çünkü yaz aylarında terle birlikte parfüm kolayca yok olmakta ya da kokusu istediğimizden yani orjinalinden uzaklaşabilmektedir. Ancak bu konunun da bir çözümü var üzülmeyin bu yazımızda sizlere parfümü kalıcı hale getirmek için öneriler sunacağız.

parfümün-kaliciligini-arttirmak-icin-oneriler

parfümün-kaliciligini-arttirmak-icin-oneriler

1. Parfümü kalıcı hale getirmek için en önemli husus temiz tene uygulanmasıdır. Temiz tene uygulanan parfüm başka hiçbir vücut kokusuyla karışmadan tene sinmekte ve daha da kalıcı hale gelmektedir.

2. Bir diğer önerimiz ise parfümün yanında aynı kokuya ait duş jeli, vücut losyonu ve vücut spreylerini kullanmanızdır. Bu ürünler kokuyu güçlendirdiği gibi kalıcılığı da arttırmaktadır.

3. Parfümü sıktığınız bölgeler de kalıcılığı etkilemektedir. Bunun için bilek, boyun, göğüs arası, kulağın arkası ve bacakta diz aralarını parfümü uygulayın.

4. Parfümün kalıcılığını etkileyen faktörler arasında cilt tipi de önem taşımaktadır. Yağlı ciltler parfümü daha kalıcı hale getirdiği için daha aralıklı kuru ciltlerde kalıcı olmadığı için ise daha sık parfüm sıkmalıdır.

5. Son olarak güzellik ürünü olarak parfüm seçimi yaparken cildinize uygulayarak sizin cilt tipinizde kalıcı olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.

parfum-kalici-hale-nasil-getirilir

parfum-kalici-hale-nasil-getirilir

Bir önceki yazımız olan 5. Forum Fashion Week 2014 başlıklı makalemizde 5. Forum Fashion Week, 5. Forum Fashion Week 2014 ve Forum Fashion Week hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık