Sağlıklı Kilo Vermek İçin Açlığınızı Bastırın!

5 yıl önce
1.353 kez görüntülendi

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Açlığınızı Bastırın!

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Açlığınızı Bastırın!

Zamansız vakitlerde acıkıyor, hamur işlerini görünce dayanamıyor, tv karşısında kendinizi abur cubur yerken mi buluyorsunuz? O halde kilo almaya yakınsınız ve dikkatli olmanızın vakti gelmiş demektir. Neden mi? Çünkü yediklerinize dikkat etmemek, gün içerisinde düzensiz olarak besin almak hem sağlığınızın etkili bir şekilde zarar görmesine neden olur, hem de kilo almanıza davetiye çıkartır. Peki gün boyu bizi istemediğimiz zamanlarda rahatsız eden açlık hissini yok edebilirmiyiz? Evet açlığı bastırmanın etkili yolları bulunmaktadır. Hadi hem yaşam sağlığımız için hem de sağlıklı kilo vermek için bu ipuçlarını dikkatle okuyalım.

Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir

“Ana ve ara öğünlerinizi düzenli yapın” klişe cümleyi hergün televizyonlardan dinliyor, bir yerlerden okuyoruz değil mi? Ama fazlasıyla doğru bir kelime olduğunu da inkar etmemek lazım. Çünkü yapılan düzgün ana öğünler ve ara saatlerde de alınan az kalorili besinler sizi tüm gün tok kalmanızla birlikte zinde olmanıza yardımcı olacaktır.  Peki, sadece ana ve ara öğünlerimizi düzenli yapmak yeterli mi, tabi ki hayır. Açlığı bastırmanın yollarından biride bol bol su içmek. Yemek krizi tuttuğunda su içmek sizi bir hayli rahatlatacak ve ayrıca yeme hissinizi de azaltacaktır. Bu şekilde de faydaları saymakla bitmeyen suyu da sağlıklı bir şekilde kullanmış olacaksınız. Sürekli olarak ama miktarını abartmadan meyve tüketmek de, sizin açlık krizlerinizin önüne geçecektir. Böylelikle hem vitaminleri vücudunuza alıp gün boyu enerjik olma yolunu da bulmuş olacaksınız. Açlık belirtileri göstermeye başladınız ve birşey yemek isteği mi hissettiniz, o zaman hemen çantanızda bulundurmanız gereken birkaç adet kuru yemişi ağızınıza atın. Kuru kaysı, kuru incir gibi kuru yemişler sizin yardımcınız olacaktır. Yaz aylarında hem serinletici hem de lezzetli olan ayranın da açlık etkisini ortadan kaldırdığını söylememiz yanlış değildir.

Sağlıklı-Kilo-Vermek

Saydığımız tüm örnekler sizin hem açlığı bastırmakta başarılı olmanızı sağlayacak, hem de sağlıklı dinç bir yaşam sürmenize de yardımcı olacaktır. Ayrıca tüm bunlar, aynı zamanda sizin yavaş yavaş, sağlıklı bir şekilde kilo vermenize de neden olacaktır. Hadi şimdi çok basit ancak etkili olan bu yöntemleri denemeye başlamanın tam zamanı. En kaliteli kadın sitelerinden olan gen-arks.net‘ i takip etmeye devam edin.

Bir önceki yazımız olan Akne Nedir ? Tedavi Çeşitleri başlıklı makalemizde Akne, Akne İzleri ve Akne Neden Olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık