Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

5 yıl önce
1.736 kez görüntülendi

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Şeker hastası olup olmadığınızı anlamak çok önemlidir. Çünkü erken teşhisin önemli olduğu hastalıklardan bir tanesidir. Bu sebeple belirtilerini bilmek gerek. Şeker hastalığı tanımı için Diyabet nedir konumuza bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şeker hastalığının belirtileri nelerdir? birçok belirtisi olsa da önemli olanları dört tanedir. Bunlar;

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

–         İdrara sık çıkma: Sık sık idrar geliyor ve tuvalete gitme ihtiyacı hissediyorsanız bu kandaki şeker miktarının artması ile alakalı bir durumdur. Çünkü kan şekeri artığında süzgeç görevi gören böbrekler çok daha fazla çalışmaya başlar. Bunun sebebi aşırı şekerin acil vücuttan atılması için böbreklerin hızla emmesidir. Hatta ileri düzey şeker hastası iseniz idrarda glikoz net olarak gözükür.

–         Görüşün bulanıklaşması: Glikoz miktarının artması bulanık görmeye sebep olur.

–         Bitkin olma: Glikoz vücudun enerji kaynaklarından bir tanesidir. Yeteri kadar glikoz hücrelere ulaşmadığından halsiz olunur.

–         Zayıflama: Eğer glikoz hücrelere gitmezse enerji elde etmek isteyen vücut yağları yakar bunun sonucu doğal olarak kilo kaybı yaşanır.

Bu dört temel belirti dışında kötü ağız kokusu, idrar yolunda enfeksiyonlar, adet gecikmesi, deride kuruluk, yalanmalarda geç iyileşmedir.

şeker-hastaliginin-belirtileri

Bir önceki yazımız olan Dünyadaki En İyi Tatil Noktaları 2. Bölüm başlıklı makalemizde cazibe merkezi, Dünyadaki En İyi Tatil Noktaları ve en iyi tatil beldeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık