Tip 2 Şeker Hastalığı Nedir?

5 yıl önce
989 kez görüntülendi

Tip 2 Şeker Hastalığı Nedir?

Tip 2 Şeker Hastalığı Nedir?

En sık görülen hastalıklardan bir tanesi olan şeker hastalığı Tip 1 ve Tip 2 diye iki farklı türde görülmektedir. Tip 1 şeker hastalığı daha çok çocuklarda görülürken Tip 2 ise genelde yetişkin insanlarda karşılaşılan bir tür. Özellikle 40 üstü kişilerde görülmekte olup büyük risk taşımaktadır.

Tip 2 Şeker Diyabet Belirtileri

Tip 2 şeker hastasının Pankreas’ı İnsülin salgısını durdurmuş olmaktadır. Salgılasa bile amacı doğrultusunda çalışmamaktadır. Belirtileri aşırı tuvalete gitme, çok iştahlılık, zayıflama, çok susama ve kanda bulunan glikoz değerinin artmasıdır. Bu temel belirtiler dışında halsizlik ve yaraların geç iyileşmesi ile el ve ayaklarda ki uyuşmada görülmektedir.

Tip-2-Şeker-Hastalığı-Nedir

Sebebinin henüz kesin olarak tespit edilemedi bu diyabet türü 40 yaş üstü, aşırı kilolu, ailesinde görülenler, şeker hastaları beslenme alışkanlığı kötü olanlarda görülme ihtimali daha fazla olarak tespit edilmiştir. Eğer bu saydıklarımızdan en az iki tanesi mevcutsa ve belirtilerde varsa hemen bir doktora gitmenizi öneririz.

Bir önceki yazımız olan Sıla 2014 Yeni Ay Albümü Dinle başlıklı makalemizde sıla 2014 albümü dinle, sıla 2014 vaziyetler dinle ve sıla yeni ay 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık