Tüğ Dökücü Soğan Kürü

3 yıl önce
Tüğ Dökücü Soğan Kürü için yorumlar kapalı
1.235 kez görüntülendi

Tüğ Dökücü Soğan Kürü

Tüğ Dökücü Soğan Kürü
İstenmeyen tüyler bayanların dönem dönem canını bir hayli sıkmaktadır. Bunlardan kurtulmak için hem fiziksel hem de kimyasal birçok yöntem bulunmasına rağmen, sözü edilen yöntemler kısa süreli tüyleri vücuttan uzaklaştırmakta kalıcı çözüm olmamaktadır. Lazer gibi kalıcı yöntemler ise sağlık açısından zararlara neden olabilmektedir. Bu nedenle bayanlar daha çok tüy dökücü bitkilere yönelmektedir.

tuy-dokucu-sogan-kuru

tuy-dokucu-sogan-kuru

Sözü edilen bu bitkilerden birisi de soğandır. Evde pratik bir şekilde hazırlayacağınız tüy dökücü soğan kürü ile tüylerden kurtulmak, aynı zamanda tenin güzelleşmesini sağlayıcı cilt bakımı uygulamak mümkündür.
Soğan içindeki bileşenler sayesinde düzenli ve yeterli bir süre kullanıldığında tüyleri azaltmakta ve bir daha çıkmasını engellemektedir. Kür olarak uygulamanın dışında soğanın suyu çıkarılarak tüylü bölgelere sürülmek suretiyle de kullanılabilmektedir.
Kür İçin Malzemeler:
• 1 adet orta boy soğan
• 1 diş sarımsak
• Varsa bir miktar kara merhem ya da kara merhem yoksa vazelin
Kürün Hazırlanışı:
Soğan kürü iki farklı kürden oluşmaktadır. Bunlardan ilki kara merhem karışımı ve diğeri de soğanın kendisidir. Kürün ilk aşamasında uygulanacak merhemi hazırlamak için kara merhem ve rendelenmiş sarımsağı iyice karıştırın. Diğer yandan soğanı ise iyice közleyin.
Kürün Uygulanışı:
İlk olarak tüylü bölgeye kara merhem sarımsak karışımını sürün. Üzerine közlenmiş soğan parçalarını yapıştırın. Bu şekilde 15 dk bekleyin. Ardından ılık su ile kürü yıkayın. Soğan kürünü 1 hafta boyunca hergün ve bundan sonra da ihtiyaç duyduğunuzda uyguladığınızda sonuçlarına siz de şaşıracaksınız.

Bir önceki yazımız olan Sonbahar Diyetiyle 2 Haftada 6 Kilo Verin! başlıklı makalemizde 2 haftada 6 kilo verme, kilo verme diyeti ve kısa sürede kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık