Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

4 yıl önce
Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri için yorumlar kapalı
757 kez görüntülendi

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Birçok bayanın problemi sıkça yağlanan cildine nasıl bakım yapacağına karar verememesidir. Zaten yağlı olan cilde nasıl davranması gerektiğini bilmeyen bayanlar genellikle yaptıkları yanlış uygulamalar ve doğru bildiği yanlışlar nedeniyle ciltlerinin daha da yağlı hale gelmesine neden olabilmektedir. Peki, yağlı cilde nasıl bakım yapılır? İşte yağlı ciltler için bakım önerileri

İlk olarak yağlı ciltler için en önemli konu günlük temizliktir. Zaten yağlı olan cildinizi sıkça temizlemediğinizde gün içinde kir ve tozlar cildinize yapışacak ve gözeneklerinizin iyice tıkanmasına neden olcaktır. Peki, bu temizlik nasıl yapılmalıdır? Temizliğin ilk aşamasını yağlı ciltlere uygun sabun veya temizleyiciler kullanarak cildin yıkanması oluşturmaktadır. Ancak sadece yıkamak da cilt temizliği için yeterli olmamaktadır. Ayrıca, maske ya da buhar banyoları kullanılarak cildin gözeneklerinde birikmiş kirler de arındırılmalıdır. Tüm sayılan bu temizlik adımlarını kozmetik ürünlerle yapabileceğiniz gibi evde hazırlayacağınız doğal cilt bakım ürünü tarifleriyle de yapabilirsiniz.

yağlı-ciltler-icin-bakim-onerileri

yağlı-ciltler-icin-bakim-onerileri

Temizlik aşamasının ardından esas bakım ve güzellik aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada cildinizi yine yağlı ciltlere uygun nemlendirici ürünlerle ya da evde hazırlayacağınız nemlendirici yağlarla nemlendirebilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız. Bilinenin aksine yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı vardır ve cildim daha çok yağlanır korkusuyla onu asla nemsiz bırakmamanız gerekmektedir.

Buraya kadar anlattığımız öneriler cildiniz için doğrudan uygulayabileceğiniz önerileri içeriyor. Cilt bakımına bir de dolaylı olarak etki eden faktörler bulunduğunu da asla unutmamanız gerekiyor. Sözü edilen faktörlerin en önemlisi ise beslenme faktörü. Yağlı cilde sahip bayanların yağlı yiyeceklerden kaçınması ise en önemli önerilerimiz arasında. Diğer yandan, günlük su tüketimine dikkat etmeniz de cilt bakımının önemli bir aşamasını oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt bakımı nasıl yapılır ve cilt temizliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık