Yaz Ayları İçin Saç Bakım Önerileri

4 yıl önce
983 kez görüntülendi

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Önerileri

Yaz Ayları İçin Saç Bakım Önerileri

Yaz ayları güneş, kumsal ve diğer yıpratıcı faktörlerin bol olduğu dönemler olduğu için aslında saçların da en çok bakıma ihtiyacı olan dönemlerdir. Yaz aylarında yapılacak saç bakımında çeşitli yıpranmaları giderici, saçı besleyici ve ona sağlık, parlaklık verici uygulamalara yer verilmelidir. Ancak saç yapınıza göre yapmanız gereken bakım da doğal olarak farklı olacaktır. Bu nedenle farklı saç tiplerine ait yaz ayları için saç bakım önerilerini sizlere sunuyoruz. Saç tipinize uygun olanını deneyin. Sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

İnce Telli Saçlar

İnce telli saçlar çok narin ve kırılgan saçlar olduğu için bakımına çok dikkat edilmeli ve bakım uygulamaları mutlaka bir uzman kontrolünde yapılmalıdır. Ve yapılacak uygulama mutlaka bitkisel kökenli olmalı ve bu şekilde ürünler seçilmelidir.

yaz-saç-bakım

Kuru Saçlar

Kuru saç tipinin en çok ihtiyacı olan şey parlaklık ve nemdir. Bunun için nem kaybını en aza indiren ve saça parlaklık veren ipek özü, kuru saçlılar için ideal bir saç bakım ürünü olacaktır. Ayrıca ipek özü saçın yenilenmesine ve de yeniden yapılanmasında büyük işlevleri olan bir maddedir.

Yağlı Saçlar

Yağlı saçlıların da en büyük düşmanı kozmetik şampuanlar olduğu için aşırı yağlanmayı önlemek adına saç bakımı sırasında bitkisel şampuanlar tercih edilmelidir.

Boyalı Saçlar

Boyalı saça sahip olanların en büyük derdi ise saçlarının daha çok yıpranmış olması ve yazın güneşe fazla maruz kalma nedeniyle saç renklerinde açılmanın olmasıdır. Onlar için önerilebiecek en iyi ürün ise UV filtresi bulunan şampuanlardır.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kaynağı Enginarın Faydaları başlıklı makalemizde enginar, enginar tarifleri ve enginarın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık