Yuvarlak Vücud Hatlarına Sahip Bayanlara Elbise Önerileri

5 yıl önce
1.581 kez görüntülendi

Yuvarlak Vücud Hatlarına Sahip Bayanlara Elbise Önerileri

Yuvarlak Vücud Hatlarına Sahip Bayanlara Elbise Önerileri

 

Yuvarlak vücut hatlarına sahip bayanların elbise seçmesi oldukça zor bir olay gibi görünmektedir. Eğer yakında bir elbise seçmek istiyor ve yuvarlak hatlara sahipseniz mutlaka iyi görünmek için bazı kurallara uymanız gerekiyor.

Öncelikle vücut tipinize uygun elbise seçimi doğru bir görüntüye ulaşmak için oldukça önemli. Ayrıca, vücut tipi de kilo alıp vermeye bağlı olarak sürekli değişebiliyor. Kısaca yuvarlak hatlı vücut tipinden bahsetmek gerekirse uzun bir üst bedenin altında konik bir kalça şeklindedir. Diğer bir deyişle armut tipi vücut şeklinin diğer adıdır. Bu nedenle de seçtiğimiz kıyafet vücudu olduğundan daha kısa ya da daha uzun yani dengesiz gösterebilir. Kıyafetlerle üst ve alt beden arasındaki dengeyi sağlamak ise en etkili giyinme tarzını oluşturacaktır.

armut-tipi-vücut-icin-elbise-onerileri1

Armut vücut tipi geniş basenlere sahip olduğundan dolayı üst vücudu genelde hantal gösterir. Kullanacağınız uygun bir yakayla üst bedeninizi daha kibar gösterebileceğiniz gibi, aynı zamanda belinizi de daha ince gösterebilirsiniz. Bu şekilde vücudunuzun daha orantılı görünmesini sağlayabilirsiniz.

armut-tipi-vücud-yapisi-icin-elbise-onerileri2

Yuvarlak vücut hatları için derin ve açık bir yaka oldukça uygundur. Bu tarz bir yaka şekli omuzları narin gösterdiği gibi ince bir bel ve uzun zarif bir vücut yaratır. Ayrıca, kalçalarınızı saran bir elbise giyince de ölçülü bir görüntü yaratmanıza neden olabilirsiniz.

armut-vücut-tipi-icin-elbise-onerileri3

Beli sıkı, diz boyu elbiseler ile vücudunuza istediğiniz zarif şekli verebilirsiniz.

armut-tipi-vücud-icin-elbise-onerileri4

Kalçalarınızdaki hantallığı yok etmek ve belinizi daha zarif göstermek için bel ve kalça kısmında fermuar, pili veya bel çevresinde renk varyasyonları olan elbiseleri tercih edebilirsiniz.

floral-tube-dress

Belinde piliseleri olan vücud kalıbında çiçekli straplez elbiseler yaz düğünleri için idealdir. Beli oldukça zarif gösterecek bu elbise modelini kesinlikle tecih edebilirsiniz.

blue-asymmetrical-dress

Daha uzun görünmek için asimetrik kesimli elbiseleri tercih edebilir, sözü edilen elbiseleri metalik kemerlerle tamamlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Nuri Özaltın: İstanbul'da yatırımlar düşünüyoruz başlıklı makalemizde Nuri Özaltın, Nuri Özaltın: İstanbul'da yatırımlar ve Nuri Özaltın: İstanbul'da yatırımlar düşünüyoruz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık