Zayıf Görünmek İçin İdeal Kıyafet Seçimi

5 yıl önce
2.560 kez görüntülendi

Zayıf Görünmek İçin İdeal Kıyafet Seçimi

İyi görünmenin yolu sadece zayıflamaktan geçmiyor. Vücut tipine uygun doğru kıyafet seçimleri zayıf görünmede son derece önemli bir etkiye sahip.

Daha zayıf görünmek için ne gibi giysi seçimleri yapmalısınız?

Giysilerinizde tek renk kullanın

Gece mavisi, kahverengi ya da siyah gibi tek renk koyu renkli elbiseler giymek zayıf görünmeniz için son derece önemlidir. Bunun yanı sıra aynı rengin farklı tonlarını da birlikte giymek zayıf görünmenin bir diğer yolu olarak öne çıkıyor. Teninize uygun olarak bej, deniz mavisi, mercan ya da uyumlu olabilecek diğer renklerde desenleri bulunan kıyafetleri de tercih edebilirsiniz. Eğer seçtiğiniz rengin sizi daha kilolu gösterdiğine inanıyorsanız, elbise olarak üzerinizde nasıl durduğuna da bakmanızda fayda var.

2014-yaz-abiye-modeli

 Giysilerinizin kumaşlarını doğru seçin

Katı, sert, ağır ve yapışan kumaşlardan uzak durmanız zayıf görünmeniz konusunda son derece önemli.Zayıf gösterecek kumaş tercihleri olarak hafif, yumuşak ve giydiğinizde vücudunuzdan kayan kumaşları tercih etmelisiniz.

Kıyafetlerinizi vücudunuza göre ayarlayın

Geniş omuzlara sahipseniz, vatka ya da herhangi bir omuz aperatı kullanmamalısınız. Kullanmanız sizi olduğunuzdan daha kilolu ve iri yapılı gösterebilir. Kayık ve yuvarlak yakalı giysilerden de uzak durmanızda yarar var. Üst tarafınızı daha küçük göstermek için modaya uygun V yakalı giysileri, V yakalı üst ve etek veya bol pantolon modellerini seçmeniz zayıf görünmeniz açısından önemli. Eğer üst küçük alt büyükse, yani armut vücut diye tabir edilen vücut yapısına sahipseniz boynunuzu kalın göstermeyecek, omuzlarınıza uygun vücudunuzu dik gösteren giysileri kullanın. Üst için yuvarlak, oyuk yaka kesimlerine sahip, alt bölge için de düz etek ya da normal kesim pantolonları seçmeniz zayıf görünmenizi sağlamak açısından etkili bir seçim olacaktır.

Kalça ve basenlerinizdeki fazlalıkları kamufle edin

Büyük kalça ve basenlere sahipsiniz ve bunları kamufle etmenin yollarını arıyorsanız  rahat giyime sahip pileli, bel kısmı büzgülü olan rahat etek ve pantolonlar tercih etmenizde fayda var. Son trendler uygun, düz çizgiler, yan cepli ya da cepsiz modellerden yana seçim yapabilirsiniz. Basenlerinizi küçük göstermek için bir diğer yöntem olarak da  beli düz, yarım ya da dizden hafifçe aşağıda pantolonlar da giyebilirsiniz. Daha uzun ve zayıf görünüm sağlamak için pantolonunuz ya da eteğiniz yere değecek kadar uzun olmasına da dikkat edin.

Basenlerinizi kamufle etmenin bir diğer yolu da  etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluz ya da bluzunuzun üzerine hafifi dantel ya da örgü tunikler giymeniz olabilir. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasını es geçmeyin.

Bir önceki yazımız olan Elidor Miss Turkey 2014 1.si Kim Kazandı başlıklı makalemizde 2014 miss turket 1cisi kim oldu, elidor miss turkey final gecesi ve elidor miss turkey kim kazandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Zayıf Görünmek İçin İdeal Kıyafet Seçimi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık