Dik ve Diri Göğüsler için Bakım Önerileri

5 yıl önce
1.567 kez görüntülendi

Dik ve Diri Göğüsler için Bakım Önerileri

Dik ve Diri Göğüsler için Bakım Önerileri

Her kadın giydiği kıyafeti tam olarak taşımak ister. Giydiklerinizin üzerinizde şık ve alımlı durması için diri göğüslere sahip olmanız sizin için bir avantajdır. Duruşunuzda ki yanlışlık, yanlış sütyen seçimi ve bakımsızlık göğüslerinizi olduğundan daha kötü gösterebilmektedir.

Göğüs dikleştirme yöntemleri arasında olan,Peeling sayesinde daha şık görünebilirsiniz. Yumuşak etki içeren peelingler cildinizi pürüzsüzleştirmektedir. Bu işlemi uyguladıktan sonra göğüs dekolteniz canlı ve pembe bir görüntü içerisine girmektedir. Peeling kremini göğüs dekoltenize yaydırarak, yumuşak bir fırça yardımıyla hafif şekilde uygulayabilirsiniz. Bu işlemden sonra yumuşak ve ıslık bir bez ile peeling yapılan kısımdaki kalıntıları temizleyin. Göğüslerinizde en önem verilmesi gereken nokta güzel görünür olmasıdır. Göğüslerinizin küçük ya da büyük olması bunu engellemez. Diri göğüslere kavuşmak için basınçlı ve soğuk su ile duş yapın. Soğuk su ile yapacağınız duş, dokularınızı sıkılaştırıp zamansız gevşemelerini önler. Duştan sonra krem kullanmayı ihmal etmeyin. Bağ dokularını sıkılaştırma da kullanacağınız bir diğer yöntem ampullerdir. Ampuller özellikle, solaryum, stres ve hamilelik gibi nedenlerden ötürü yıpranmaya uğrayan göğüslerde olumlu sonuçlar vermektedir. Bu ürünlerin içerisinde bulanan konsantre maddeler, göğüs bağ dokusunun daha sıkı bir hal almasını sağlıyor. Diri göğüsler elde etmek için, düzenli göğüs egzersizi yapmak da çok önemlidir. Göğüs jimnastiği; iki elinize aldığınız ağırlıkları, dirseklerinizi kırarak yukarı kaldırıp indirmeniz ile yapılır. Her gün 20 defa yapmanız yeterlidir.

gogus-diklestirme

Eğer göğüslerinizde kırışıklık var ise göğüs maskesi uygulamanızı öneririz. Göğüs maskesini her gün göğüsünüz ile boynunuzun arasına uygulayın. Bu kırışıklıklarınızın önüne geçecektir. Maskeyi uyguladıktan sonra göğüs bölgenize hafif nemli bir bez örtün. Bu yöntem, maskede bulunan maddelerin daha kolay vücudunuza geçmesini sağlayacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde bakım, cilt ve cilt bakım maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Can Keskin diyor ki:

    Öneriler için teşekkürler.


Yukarı Çık