Muz Maskeleri Yazı Dizisi: Sivilceler İçin Yüz Maskesi

5 yıl önce
2.254 kez görüntülendi

Muz Maskeleri Yazı Dizisi: Sivilceler İçin Yüz Maskesi

Muz Maskeleri Yazı Dizisi: Sivilceler İçin Yüz Maskesi

Sivilcelerinden şikâyetçi olmayan kişi sayısı oldukça azdır. Şimdi sizlere tarifini ve uygulanışını vereceğimiz oldukça az bir maliyete yapıp kolayca uygulayabileceğiniz muz maskesi sivilcelerinizle baş etmede oldukça etkili olacağı gibi, kimyasal madde içermediği için de cildinize zarar vermeyip aksine doğal madde içeriği sayesinde cildinizi besleyecek. Bu vereceğimiz maske tarifinde zerdeçal, karbonat (yemek sodası) ve muz olmak üzere 3 basit malzeme yer alıyor. Şimdi bu malzemelerin muz maskesi içinde yaptıkları görevler, maske için gerekli malzeme listesi, maskenin yapılışı ve uygulanışını anlatalım.

Malzeme

Maske İçindeki Görevi

 

Karbonat (Yemek Sodası)

Kirlerin yapısını bozar. Ciltte bulunan porları derinlemesine temizler ve sivilce oluşumuna neden olan yağlanmayı denge altına alır.
Zerdeçal Yüksek oranda antibakteriyel bileşimi sayesinde sivilce oluşumunda etkin rol oynayan bakterileri öldürerek yok eder.

Not: Muzun maskedeki işlevi için yazı dizisinin ilk makalesine göz atabilirsiniz.

Malzemeler:

muz-maskesi-sivilceler-icin

Yapılışı ve Uygulanışı:

Yukarıdaki tüm malzemeleri küçük bir kâsede kaşık yardımıyla krem haline gelene kadar karıştırın. Eğer karışım sürülmede sıkıntı yaratacak kadar sert olursa bir miktar kaynamış soğutulmuş su ekleyip karıştırarak inceltebilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi bekletmeden taze taze temizleyip kuruladığınız yüzünüze yine temiz parmaklarla masaj yaparak uygulayın. Soda çok hafif yanmaya neden olsa da bundan korkmayın cildinize zarar vermez.

Maskeyi yüzünüzde 10-15 dakika kadar tuttuktan sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın. Yıkadıktan sonra temiz ve yumuşak bir havluyla yüzünüzü temizleyin. Yüzünüzde nem kalmamasına dikkat edin. Cildinizde sivilcelerin yok olduğunu ve yeni sivilce oluşumunun engellendiğini gördükçe gözlerinize inanamayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Artık Alzheimerdan Kurtulmak Mümkün! başlıklı makalemizde alzheimer, Alzheimer Tedavisi ve güncel sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Muz Maskeleri Yazı Dizisi: Sivilceler İçin Yüz Maskesi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık