Şeker Hastalarının Dikkat Etmesi Gerekenler

5 yıl önce
1.154 kez görüntülendi

Şeker Hastalarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Eğer şeker hastası iseniz artık hayatınız asla eskisi gibi olmayacaktır. Çünkü kendinize birçok insandan daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. Yemek yeme alışkanlığınızdan uyuma ve gezme alışkanlığınıza kadar hayatınıza çeki düzen vermeniz gerekecek. Peki nelere dikkat edilmelidir? Bu konuda detaylı bilgi almak için, Şeker hastalığının belirtileri nelerdir konumuzada göz atabilirsiniz.

Şeker Hastalarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Bir çok şeker hastası kendisine dikkat etmek isterken uyguladığı yanlışlar ile daha fazla zarara sebep olurlar. Bu sebeple bu konu hakkında yapılması gerekenleri yazmaya karar verdik. İlk olarak doktor tarafından önerilen tedaviye mutlaka uyunuz ve doktordan habersiz ilaç değiştirip ek ilaçlar kullanmayınız. Ayrıca göz doktorunu da mutlaka yılda bir ziyaret ederek şeker hastası olduğunuzu belirterek muayene olunuz. Unutmayın ki şeker birçok organı etkileyen bir hastalıktır. Bu sebeple yılda iki defada bir diş doktoruna muayeneye gitmelisiniz. Göz doktoru bulanık görme ile ilgili sorunlarla uğraşırken, dişçide diş etlerinde ki iltihaplar için size yardımcı olacaktır. Eğer cildinizde çok fazla kuruma oluyorsa nemlendirici kremleri ayak parmaklarınızın arası hariç sürerek bu sorunu oltada kaldırabilirsiniz. Sadece pamuk çoraplar giyin ve dar giyimden kaçının. Yazın bile çorap giyin. Sigara içiyorsanız bırakın yoksa kalp krizi riski artar. Kendinize bir şeker ölçüm cihazı alın ve stresten uzak durmaya çalışın. Ayrıca günlük kısa süreli yürüyüşler yapın.

Tüm bunlara uyarsanız şeker hastası olarak hayatınız çok daha kolay ve risksiz olur.

diyabet-hasralarının-dikkat-etmesi-gerekenler

Bir önceki yazımız olan Sevgiliye Hediye başlıklı makalemizde Hediye Çeşitleri, Sevgiliye Hediye ve Sevgiliye Hediye Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık