Yiyerek Zayıflamak Mı İstiyorsunuz? Mutlaka Okuyun!

3 yıl önce
Yiyerek Zayıflamak Mı İstiyorsunuz? Mutlaka Okuyun! için yorumlar kapalı
824 kez görüntülendi

Yiyerek Zayıflamak Mı İstiyorsunuz? Mutlaka Okuyun!

Yiyerek Zayıflamak Mı İstiyorsunuz? Mutlaka Okuyun!

Özellikle yaşam koşullarının ve beslenme alışkanlıklarının değişmesiyle obezite ya da fazla kilolar kişilerin korkulu rüyası haline gelmiş ve zayıflama yöntemlerinin insanlar üzerinde baskı yapması nedeniyle de yiyerek zayıflamak kavramı hayatımıza girmiştir. Zayıflama süreci çoğu kişi için uzun ve sancılı bir dönemdir. Uzun süren diyetler, ağır sporlar ve en önemlisi de psikolojik olarak yaşanan problemler sözü edilen baskılardan sadece birkaçıdır. Bu sancılı dönemi yaşamadan zayıflamak için ise sağlıklı beslenmeyi yaşam şekli haline getirmek aslında en kesin ve etkili yöntemdir. Peki, yemekten fedakârlık etmeden nasıl zayıflanır? Yiyerek zayıflamak için uyacağınız önerileri siz ‘Kadınlar Arasında’ okuyucuları için maddeledik. Keyifli okumalar.

yiyerek-zayiflamak-mi-istiyorsunuz-mutlaka-okuyun

yiyerek-zayiflamak-mi-istiyorsunuz-mutlaka-okuyun

  • Sanılanın aksine pilav, ekmek, makarna gibi yiyecekleri diyetten tamamen çıkarmak ciddi problemlere neden olmaktadır. Sözü edilen yiyecekler tüketilmediğinde vitamin eksikliği gibi problemler yaşanmaktadır. Üstelik sanıldığı gibi de hızlı kilo verilmemekte, aksine verilen kilolar kısa sürede geri alınmaktadır çoğu kez. Tahıl ihtiyacının karşılanması için bu yiyecekleri tamamen beslenmeden çıkarmak yerine kepeği alınmamış ürünleri az miktarda tercih etmek hem kalorileri düşük olduğu için zayıflamanıza neden olacak hem de tahıl eksikliği nedeniyle yaşamanız muhtemel olan sorunları ortadan kaldıracaktır.
  • Yine zayıflamak uğruna günde almanız gereken posa miktarını diyetinizden çıkarmamanız gerektir. Bu nedenle kalorisi düşük fakat posalı yiyeceklere beslenmenizde mutlaka yer vermeniz gerekmektedir. Posa ihtiyacınızı ise sebze ve meyvelerden sağlıklı bir şekilde karşılamanız mümkündür.
  • Diğer yandan, yağ sağlık için oldukça önemli, zayıflama açısından ise fazla alınmaması gereken bir unsurdur. Özellikle yağda eriyen vitaminler için yağ mutlaka alınmalıdır. Bu ikilemi çözmenin tek yolu ise sağlıklı yağlardan tüketerek diyetinizi tamamlamanızdır. Bu nedenle doymuş yağları asla tüketmemeli, zeytinyağı gibi sağlıklı yağları ise az miktarlarda diyetinizde kullanmalısınız.
  • Son olarak, şeker ve karbonhidrat tüketiminizi azaltmalı ve glisemik indeksi düşük yiyeceklerle diyet yapmalısınız. Glisemik indeksi düşük yiyecekleri arttırmanız sizi tok tutacak, bu nedenle daha az yemenize neden olacak ve bu sayede de kilo vermenizi sağlayacaktır. Ayrıca, sözü edilen yiyecekler kan şekerini de dengeleyerek daha sağlıklı olmayı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Beyazı Kırmızıya Vurun Şarkı Sözleri-Doğuş başlıklı makalemizde Doğuş 2015 albümü full dinle, Doğuş Beyazı Kırmızıya vurun dinle ve Doğuş Beyazı Kırmızıya vurun şarkı sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık