Vintage Dekorasyon Önerileri

5 yıl önce
2.568 kez görüntülendi

Vintage Dekorasyon Önerileri

Vintage Dekorasyon Önerileri

Moda dünyasında olduğu kadar dekorasyonda da sık sık tercih edilen tasarımların başında vintage gelmektedir. Eskiye olan özlemi romantik bir havayla yaşamak isteyenlerin ilk başvurdukları olan vintage dekorasyon nedir ve birkaç dekorasyon önerisini sizler için açıklıyoruz.

Vintage Dekorasyon Nedir?

Öncelikle vintage bir moda terimi ve akımı olup eski eşyaların değerlendirilerek günümüzde de kullanımını ifade eden bir kavramdır. Aynı şekilde de vintage dekorasyon eskilerden kalmış eşyaların ev dekorasyonunda kullanılmasını ifade etmektedir. Örnekle açıklamak gerekirse büyük annenizden kalan bir sehpanın aslına uygun olarak onarılıp dekorasyon objesi olarak kullanılması söylenebilir. Aynı şekilde eski yıllardan kalma tablo, konsol, dolap aklınıza ne gelirse herşey vintage dekorasyonun parçası olabilir.

Vintage Desen ve Renkler

Vintage dekorasyon ürünlerinin renkleri genelde tozpembe, krem, açık sarı, toz mavi ve yeşil gibi pastel tonlu renkler iken desenler ise çiçekli desenlerdir. Desen anlamında diğer tercihler ise pitikareler, çizgili aksesuarlar ve yoğun ahşap desenleri olmaktadır. Desen ve renk dışında danteller, kumaştan kurdeleler gibi aksesuarlar da vintage dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır.

Vintage Dekorasyon Önerileri

Bir önceki yazımız olan Artık Alzheimerdan Kurtulmak Mümkün! başlıklı makalemizde alzheimer, Alzheimer Tedavisi ve güncel sağlık haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık